Karboksyterapia - Terapia dwutlenkiem węgla

Karboksyterapia w salonie urody
Karboksyterapia, to rewolucyjna metoda pozwalająca osiągnąć niezwykłe rezultaty terapeutyczne. CO2 jest produkowany przez nasze komórki w procesach metabolicznych. Oznacza to, iż jest gazem wysoce obojętnym
dla każdego organizmu. Zabieg Karboksyterapii można uznać za zabieg ekologiczny, nie dający uczuleń oraz wysoce tolerowany przez organizm.

Karboksyterapia walczy z: cellulitem, nadmierną tkanką tłuszczową, zwiotczałą skórą na dowolnym obszarze twarzy oraz ciała, zmarszczkami, workami i cieniami pod oczami, rozstępami oraz wypadającymi włosami.

Jak działa dwutlenek węgla na skórę?

Czysty, certyfikowany i medyczny gaz CO2 jest podawany w tkanki podskórne za pomocą specjalnego urządzenia kontrolującego przepływ i ciśnienie gazu.

Dwutlenek węgla naturalnie występuje w naszym organizmie, głównie jako efekt metabolizmu komórkowego.
Jego wysokie stężenie jest oznaką słabej cyrkulacji krwi. Po zdeponowaniu gazu w tkance, pierwszym efektem jest gwałtowne rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększenie przepływu krwi. Kiedy krwinki czerwone są wystawione na wysokie stężenie dwutlenku węgla, hemoglobina w nich zawarta zaczyna gwałtownie uwalniać atomy tlenu i łączy się z wychwyconym dwutlenkiem węgla. Pod wpływem enzymu anhydrazy węglanowej i wody dwutlenek węgla jest rozkładany na kationy wodoru oraz jony węglowodorowe. Co za tym idzie, pH w tkance zmienia się na kwaśne, a obszar zabiegu oraz otaczające go mięśnie są jeszcze lepiej dotlenione.

Procesy, które zachodzą w skórze po wstrzyknięciu CO2 wystarczają aby skóra zaczęła produkować nowe kapilary, zdrowe włókna kolagenowe oraz kwas hialuronowy. Komórki skóry szybciej regenerują się a procesy starzenia spowalniają.

Karboksyterapia - Pistolet do ostrzykiwania.Karboksyterapię stosujemy do:

 • redukcji intensywnego cellulitu
 • alternatywa do liposukcji
 • minimalizacji rozstępów
 • usuwania zmarszczek
 • przywrócenia jędrności i elastyczności skóry na twarzy i ciele
 • minimalizacji worków i cieni pod oczami
 • redukcji podwójnego podbródka
 • wzmocnienia i regeneracji cebulek włosowych.

Karboksyterapia jako skuteczna metoda na cellulit i miejscową tkankę tłuszczową.

Zabieg ostrzykiwania dwutlenkiem węgla możemy zastosować w każdym stadium cellulitu oraz na dowolnie umiejscowioną tkankę tłuszczową. Zabieg jest szybki, a wkłucia bezbolesne. Podczas zabiegu odczuwa się jedynie rozpieranie oraz ciepło z niewielkim pieczeniem. Po zabiegu może zostać malutki krwiaczek po wkłuciach.

CO2 podany do tkanki objętej cellulitem wywołuje lepsze ukrwienie i dotlenienie chorej tkanki oraz tkanek okalających (podskórna tkanka tłuszczowa, mięśnie).

Pod wpływem dwutlenku węgla w komórkach tłuszczowych zachodzi proces naturalnej lipolizy, błony komórkowe pękają, a płynna zawartość komórek, która wydostaje się na zewnątrz jest usuwana przez organizm. Znacznie zwiększa się ukrwienie obszaru zabiegowego. Najlepsze efekty są otrzymywane przy łączeniu z zabiegami przy użyciu fal radiowych Bolt RF, masażu próżniowego SPM oraz manualnym drenażem limfatycznym. Zalecamy serię zabiegów indywidualnie dobraną do potrzeb i oczekiwań klientki/klienta.

Karboksyterapia zmniejsza widoczność rozstępów i blizn zanikowych.

Dwutlenek węgla pozwala znacznie zredukować rozstępy oraz blizny poprzez stymulację procesu gojenia i produkcji nowego kolagenu. Można zaobserwować, że rozstęp (świeży czy stary) po zabiegach jest zabudowany od środka, przez co mniej wyczuwalny przy dotyku. Zagęszcza również skórę, widocznie poprawiając jej kondycję oraz koloryt. Rozstępy czy blizny zlewają się z kolorem zdrowej skóry, są mniej widoczne.

Badania kliniczne dowodzą, że po serii zabiegów, w tkance poddanej zabiegowi zwiększa się ilość naczyń krwionośnych, co pozytywnie wpływa na eliminację toksyn. Zniszczona, wiotka skóra nabiera cech zdrowej i młodej tkanki.

Dwutlenek węgla leczy obrzęki i cienie pod oczami.

Poprzez zwiększenie ukrwienia skóry pod oczami, Karboksyterapia pozwala skutecznie walczyć z tą przypadłością, która jest często spowodowana właśnie słabą cyrkulacja krwi w obrębie powieki dolnej oraz górnej. Dodatkowo stymuluje produkcje kolagenu poprawiając kondycję skóry.

Okolice oczu rozjaśniają się, a obrzęki zmniejszają. Dodatkowym atutem zabiegu jest jego bezbolesny przebieg oraz krótki czas trwania. Po 10 minutach można wrócić do codziennych zajęć, bez siniaczków czy podrażnienia.

Zabieg Karboksyterapii dedykowany jest zarówno Paniom jak i Panom.

Karboksyterapia a wypadanie włosów.

Podanie dwutlenku węgla do obszarów skóry objętych wypadaniem włosów pozwala, nie tylko na znaczne zahamowanie procesu, ale i jego odwrócenie. Najlepsze efekty uzyskuje się łącząc Karboksyterapię z lekarstwami, szamponami na wypadanie włosów. Zalecamy serię zabiegów.

Odmłodzenie oraz rewitalizacja skóry za pomocą Karboksyterapii.

Stymulacja produkcji kolagenu oraz poprawa ukrwienia skóry działa zbawiennie w walce z niechcianymi zmarszczkami.
U niektórych pacjentów efekty porównywalne są z tymi przy użyciu toksyny botulinowej. Skóra staje się bardziej napięta, poprawia się jej koloryt, a zmarszczki mimiczne ulegają wyraźnemu spłyceniu.

Zabiegi szczególnie polecamy na wiotką pozbawioną witalności skórę na ciele (kolana, ramiona, dekolt, uda, brzuch).

Przeciwwskazania do Karboksyterapii:

 • ciąża
 • choroby nowotworowe
 • nieuregulowana cukrzyca
 • nadciśnienie tętnicze
 • zapalenie żył
 • jaskra

 

  1 zabieg 5 zabiegów 10 zabiegów
Twarz  316 zł  1422 zł  2686 zł
Szyja  189 zł  850 zł  1606 zł
Dekolt  189 zł  850 zł  1606 zł
Oczy  189 zł  850 zł  1606 zł
Podbródek  165 zł   742 zł  1402 zł