Pedicure leczniczy - Zdrowe stopy

Stopy człowieka utrzymują cały ciężar ciała. Wypielęgnowane i zdrowe są naszą wizytówką. Choć zdaża się, że poświęcami im zbyt mało uwagi. Często bagatelizujemy kłopot na stopach i odkładamy ten problem na później.

Dolegliwości na stopach są bardzo bolesne, więc nie czekaj i zgłoś się o pomoc do podologa.

Osoba wykwalifikowana i z odpowiednią wiedzą pomoże, uporać się ze wszelkimi problemami na stopach.

Pedicure leczniczy pomoże w problemach takich jak:

  • Wrastające paznokcie
  • Pękające pięty
  • Nagnioty
  • Modzele
  • Odciski
  • Rekonstrukcja paznokcia

 

Wrastające paznokcie.

Borykając się z wrastającymi paznokciami nie należy zwlekać tylko udać się do specjalisty. Zdarza się tak, że źle obcinane paznokcie mogą powodować wrastanie.Niekiedy wystarczy prawidłowo obcinać paznokcie oraz odsunąć boczny wał paznokcia za pomocą tamponady aby zniwelować ból.

Kolejnymi czynnikami wrastania paznokci może być podłoże genetyczne. W tym przypadku na geny nie mamy wpływu i musimy systematycznie dbać o stopy wykonując pedicure leczniczy.

Nieprawidłowo dobrane obuwie lub częste chodzenie w butach na obcasach, również może prowokować wrastanie paznokci, bo palce są mocno ściśnięte i paznokcie mają za mało miejsca na swobodny wzrost. Wybierając obuwie pamiętajmy, że czubek butów musi być odpowiednio szeroki.

Zdarzyć się też tak może, że nadmierne rogowacenie skórek w wałach paznokciowych może wpływać na paznokieć. Płytka paznokciowa zaczyna wrastać się w wały boczne paznokcia powodując podrażnienie, a później stan zapalny.

Wrasający paznokieć mocno podrażnia skórę i dosłownie "wrasta" w ciało. Ten stan wpływa na powstanie stanu zapalnego - lekkiego lub ciężkiego. Lekki stan zapalny można zaobserwować zaczerwieniony boczny wał paznokcia bez wydzieliny ropnej, oraz odczuwa się ból podczas chodzenia. Ciężki stan zapalny występuje gdy   ból odczuwamy ciągle. Boczny wał paznokcia jest bordowy i zaczyna pojawiać się wydzielina ropna. Dlatego należy jak najszybciej udać się po pomoc w oczyszczeniu rany, prawidłowym wycięciu paznokcia lub zastosowaniu specjalnego opatrunku - tamponady.

 

Pękające pięty.

Gdy skóra stóp jest przesuszona, ma tendencje do szybkiego rogowacenia. Zatem trzeba pamiętać rano i wieczorem o odpowiednim nawilżeniu pięt jak również całych stóp. Odbudowuje to płaszcz hydrolipidowy skóry i zabezpiecza przed wysuszaniem.

Jednak dużo osób ma problem z stosowaniem kremu na stopy. W konsekwencji może to doprowadzić do poważniego problemu pękających pięt. Zwłaszcza gdy lubimy chodzić na boso lub w klapkach. Trudno jest poradzić sobie samemu z tym bolesnym problemem, tu pomocna będzie fachowa ręka kosmetologa.

W trakcie pedicure leczniczego odpowiednio zajmiemy się piętą, na której widoczne są rowy, pęknięcia i rozpadliny. Urzywając frezarki z odpowiednim frezem, łagodzimy brzegi tych rozpadlin. Skóra zyskuje gładkość, a pięknięcia są spłycone i dzięi temu łatwiej goią się. Ten rodzaj pedicure należy wykonywać systematycznie aby problem nie powrócił.

Na pękające pięty polecamy silnie natłuszczające kosmetyki z mocznikiem, masłem Shea, witaminą E i ceramidami.

 

Nagnioty. Odciski. Modzele.

Nagniotki, odciski, modzele na stopie mają to samo podłoże powstawania. Źle dobrane obuwie, jak i nieprawidłowe poruszanie się, bądź zła postawa ciała sprzyjają powstawaniu modzeli, odcisków i nagniotków. By ochronić ciało przed uszkodzeniem wynikającym z ciągłego tarcia lub naciskania obuwia na stopę, skóra gromadzi dodatkowe warsty naskóraka. Utworzone komórki warstwy rogowej nie złuszczają się, tworzą jedynie twardniejącą barierę chroniącą przed czynnikami zewnętrznymi.

Jest to problem estetyczny na pierwszy rzut oka ale pozostawione bez leczenia odciski, nagniotki i modzele będą wywoływać ból i stan zapalny. Podczas powstawania modzeli dochodzi nie raz do natychmiastowego ostrego i piekącego bólu.

Pedicure leczniczy przyniesie ulgę gdy w łągodny sposób usuniemy niechciane nagnioty. Zabieg zazwyczaj należy powtórzyć aby umiejscowiony głeboko rdzeń modzeli w całośći usunąć. Dopiero wtedy poczujesz ulgę na stopach.

Pamiętaj zby zachować zdrowy rozsądek przy wyborze butów codziemmych i wieczorowych ale też tych do treningów i biegów.

 

Rekonstrukcja paznokcia.

Podczas wielu nieszczęśliwych wypadków niestety dochodzi do uszkodzenia, a niekiedy zerwania całej płytki paznokciowej. Dlatego jeżeli przeszkadza nam wygląd uszkodzonego paznokcia możemy pozwolić sobie na czasową odbudowę płytki za pomocą żelu bądź akrylu. Odbudowana i pomalowana lakierem płytka niczym się nie będzie różniła od naturalngo paznokcia.

Rekonstrukcja płytki paznokciowej pomoże w utworzeniu zastępczej płytki paznokciowej, aby stopa wyglądała estetycznie i ładnie. Twoje paznokcie będą równe i symetryczne, a Ty poczujesz się wspaniale.