Selektywnie stymuluje głębokie warstwy skóry właściwej bez uwrażliwienia zewnętrznych warstw naskórka. Oddziaływanie na wewnętrzne struktury skóry, powoduje jej dogłębną przebudowę skutkująca silnym zagęszczeniem, wygładzeniem i remodelingiem. Formuła stanowi doskonałe rozwiązanie do nieinwazyjnego liftingu i pojędrniania skóry, a także ekspresowego niwelowania jej niedoskonałości. Połączenie kwasu trójchlorooctowego, migdałowego i kojowego pozwala na wielowarstwowy i kompleksowy efekt naprawczy i odmładzający. Skóra po zabiegu staje się doskonale napięta, gładka i promienna.
QPeel można stosować jako samodzielny zabieg lub w połączeniu z innymi zabiegami medycyny estetycznej. Zastosowanie zabiegu w połączeniu z innymi procedurami pozwala na intensyfikację i przedłużenie efektów terapii. Specjalistyczne protokoły zabiegowe efektywnie łączą właściwości dermoplastyczne TCA z zaawansowanym procesem rewitalizacji, przebudowy oraz regeneracji głębokich warstw skóry bez użycia igieł.
Efekty zabiegowe QPeel:
- stosowanie całoroczne
- rewitalizacja i odbudowa głębokich warstw skóry
- przywrócenie prawidłowego napięcia i gęstości skóry
- lifting i remodeling
- wygładzenie zmarszczek i rozświetlenie skóry
- rozjaśnienie przebarwień i wyrównanie kolorytu
- obkurczenie porów
- wygładzenie blizn i nierówności
- ograniczenie łojotoku i trądziku skóry
- intensyfikacja innych zabiegów estetycznych
Składniki aktywne QPeel:
Kwas trójchlorooctowy – pochodna kwasu octowego stanowiąca najsilniejszy kwas pochodzenia organicznego stosowany w kosmetyce i medycynie estetycznej. Powoduje chemiczne uszkodzenie naskórka, mogące dosięgać nawet do warstwy brodawkowej skóry właściwej. Inicjuje procesy autonaprawcze, polegające na całkowitej wymianie uszkodzonych komórek i głębokiej redermalizacji skóry. Pozytywnie wpływa na metabolizm i strukturę skóry, stymulację syntezy kolagenu i elastyny oraz uzupełnienie endogennego kwasu hialuronowego.
Kwas migdałowy– kwas AHA o dużej gradacji i wysokim profilu bezpieczeństwa, pozyskiwany z gorzkich migdałów. Zwiększa proliferację i wymianę komórek przy niskim poziomie podrażnienia skóry. Zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek i porów oraz poprawia strukturę skóry dzięki stymulacji produkcji kolagenu i elastyny. Szerokie zastosowanie i efektywność w wielu problemach estetycznych sprawia, że jest jednym z najczęściej stosowanych peelingów w kosmetyce i medycynie. Nie uwrażliwia płaszcza fotoochronnego skóry na promieniowanie UV i może być stosowany przez cały rok.
Kwas kojowy – inhibitor tyrozynazy, uczestniczący w każdym etapie tworzenia melaniny. Działa silnie depigmentująco i rozjaśniająco, poprawia koloryt i nawilżenie skóry. Uodparnia skórę na szkodliwy wpływ promieniowania UV oraz stymuluje jej regenerację.
WSKAZANIA ZABIEGOWE:
- optymalizacja innych zabiegów medycyny estetycznej
- skóra z widocznymi oznakami starzenia
- postępujące chrono- i fotostarzenie
- brak napięcia zwiotczenia skórne
- zmarszczki mimiczne
- skóry szare, matowe i pozbawione blasku
- rozszerzone pory i blizny
- zaburzenia keratynizacji i pigmentacji skóry
- łojotok i trądzik skóry
Peelingu QPeel nie stosować w przypadku:
- ciąży i laktacji
- infekcji bakteryjnej i grzybicznej w obrębie miejsca zabiegowego
- infekcji wirusowej skóry np.: aktywnej opryszczki, brodawek płaskich
- terapii dermatologicznych z użyciem izotretinoiny i pochodnych witaminy A (do 12 miesięcy od zakończenia leczenia)
- nadwrażliwości lub alergii na którykolwiek składnik preparatu, w tym w szczególności alergii na salicylany
- aktywnych chorób autoimmunologicznych
- ostrych i przewlekłych dermatoz i chorób skóry
- aktywnego trądziku różowatego i skór bardzo wrażliwych
- nowotworów, leczenia chemioterapią lub radioterapią
- skłonności do blizn przerostowych i bliznowców