IPL - Technologia E Light dla Twojej wygody

IPL Depilacja

 

Technologia łącząca dwa rodzaje ciepła: intensywne pulsujące światło (IPL) oraz fala radiowa (RF).
Takie połączenie gwarantuje skuteczność zabiegów usuwania nadmiernego owłosienia z dowolnej okolicy ciała. Światło kumulowane i pochłaniane jest przez barwnik włosa, a fala radiowa dogrzewa całą okolicę mieszka włosowego. Dzięki temu możemy likwidować nawet jasne owłosienie.
Niechciane włosy nie mają szans!Jeśli chcesz latem cieszyć się gładką skórą pomyśl o zabiegach foto-epilacji już teraz.

Zabiegi laserowe należy wykonać w serii, ilość ich jest zależna od stopnia owłosienia oraz koloru włosków (minimum 6 seansów). Odstępy pomiędzy zabiegami są uzależnione od indywidualnych predyspozycji -
po naświetleniu włosków, należy poczekać aż wypadną i kolejna partia włosów wyrośnie. Ten proces może trwać nawet do 6 - 8 tygodni.
W naszym gabinecie dysponujemy urządzeniem czwartej generacji z głowicą do depilacji IPL 610nm (intensywne pulsujące źródło światła). Wyzwalany przez głowicę zabiegową impuls świetlny selektywnie podgrzewa bogatą w melaninę łodygę włosa. Intensywnie rozgrzany trzon włosa jest nośnikiem ciepła
do mieszka włosowego. W wyniku tego procesu mieszek włosowy ulega zniszczeniu i tym samym przestaje wytwarzać kolejne niechciane włosy. Aby skutecznie usuwać jasne owłosienie istnieje możliwość dodatkowego podgrzania macierzy włosa falą radiową, która emitowana jest po impulsie laserowym. Połączenie IPL i RF skuteczniej radzi sobie z jasnym owłosieniem na dowolnej części ciała, bez ryzyka poparzenia.

W trakcie i po zabiegu skórę schładzamy żelowym okładem, dlatego odczucia są bardzo złagodzone,
po wyjściu z gabinetu nie powinny być widoczne żadne odczyny.


Przeciwwskazaniem do zabiegu IPL jest:

  • ciąża i laktacja
  • przyjmowanie antybiotyków
  • przyjmowanie witaminy A
  • leki antydepresyjne, moczopędne, przeciwzapalne
  • kuracja Retinoidami
  • opalanie się!
  • mechaniczne wyrywanie włosów.