Acnelan - wieloczynnikowa terapia skóry trądzikowej i łojotokowej.

Od początku istnienia (1984), misją Mesoestetic jest dążenie do innowacyjności, poszukiwanie nowych technologii i rozwiązań naukowych, w celu zapewnienia pacjentom najbardziej efektywnych sposobów terapii schorzeń dermatologicznych.

Metoda Acnelan to innowacyjne podejście do terapii skóry trądzikowej i łojotokowej.

Trądzik pospolity należy do chorób przewlekłych o wieloczynnikowej etiologii. Objawy chorobowe pojawiają się przede wszystkim na twarzy, klatce piersiowej oraz plecach i mają charakter polimorficzny. Widoczne są zaskórniki, grudki, guzki, a także pojawiające się w ich następstwie blizny i przebarwienia pozapalne.

Terapia Acnelan zawiera m.acne complex - innowacyjny kompleks substancji aktywnych (kwas salicylowy, kwas szikimowy, kwas migdałowy, sodium lepargilate) oraz bexaretinyl complex gwarantują unikalne, synergiczne działanie na różne czynniki wywołujące trądzik oraz jego skórne następstwa.

Terapia Acnelan powoduje:

  • obniżenie poziomu dihydroksytestosteronu i redukcja nadmiaru androgenów
  • odblokowanie i oczyszczenie kanałów gruczołów
  • normalizację pracy gruczołów łojowych
  • działanie bakteriobójcze i bakteriostatyczne
  • redukcję stanów zapalnych, rumienia i podrażnienia skóry
  • spłycenie blizn i rozjaśnienie przebarwień pozapalnych

 

Terapia Acnelan to skuteczne działanie i widoczne efekty dzięki kompleksowej pielęgnacji gabinetowej i domowej.

Terapia gabinetowa obejmuje trzy zabiegi, wykonane w odstępach co dwa tygodnie. Maska aplikowana podczas zabiegu ma intensywne działanie keratolityczne i przeciwbakteryjne. Odblokowuje zaskórniki, złuszcza i normalizuje pracę gruczołów łojowych. Redukuje blizny i przebarwienia potrądzikowe.

Z uwagi na przewlekły charakter i wieloczynnikową etiopatogenezę trądziku pospolitego, fundamentalne znaczenie w terapii ma regularne i systematyczne stosowanie wszystkich elementów Metody Acnelan. Kuracja domowa stanowi nieodłączny element całej kuracji. Specjalnie dobrane składniki aktywne preparatów do stosowania w domu, uzupełniają i utrwalają efekty zabiegów gabinetowych. Gwarantując szybką, skuteczną i wieloczynnikową redukcję zmian trądzikowych.

W skład produktów do pielęgnacji domowej wchodzą:

  1. Purifying mousse to pianka oczyszczająca doskonale usuwa zanieczyszczenia i nadmiar sebum z powierzchni skóry, jednocześnie jej nie przesuszając (mocznik). Działa bakteriobójczo i bakteriostatycznie.
  2. Acne One to aktywny krem o wielokierunkowym działaniu, przeznaczony do codziennej terapii skóry trądzikowej i łojotokowej. Krem wykazuje działanie: złuszczające, głęboko oczyszczające, reguluje pracę gruczołów łojowych, działa przeciwzapalnie, ogranicza rozwój bakterii, redukuje aktywne zmiany trądzikowe oraz blizny i przebarwienia pozapalne.
  3. Pure renewing mask to maska oczyszczająca i złuszczająca. Aktywnie przedłuża efekty terapeutyczne po zakończeniu terapii Acnelan. Wzbogacenie formuły m. acne complex i bexaretinyl complex o mikrogranulki, gwarantują dodatkowy efekt eksfoliacji mechanicznej i pobudzenie procesów odnowy komórkowej.
  4. Inperfecion control to preparat do stosowania punktowo na zmiany trądzikowe. Kumulatywny pigment i innowacyjna formuła sprawiają, że może być stosowany na różnych typach skóry, niezależnie od jej naturalnego odcienia. Substancje aktywne gwarantują jego działanie terapeutyczne.

Skuteczność metody Acnelan została potwierdzona w badaniach klinicznych.

Celem badań była ocena, przy użyciu metod badawczych in-vitro i in-vivo, skuteczności i bezpieczeństwa stosowania metody Acnelan (zabiegi profesjonalne i kuracja domowa) w terapii skóry trądzikowej i łojotokowej. W badaniu udział wzięło 30 ochotników.

Przeprowadzone badania kliniczne potwierdzają skuteczność, bezpieczeństwo i wielokierunkowe działanie Acnelanu.

Ocena skuteczności Acnelanu – zdjęcia przed i po zakończeniu terapii.

Przed-po-acnelan