Tranex - Depigmentacja skóry wrażliwej i naczyniowej

Tranex to innowacyjne metoda depigmentująca, która gwarantuje szybkie i trwałe efekty. Jest ona stworzona na bazie kwasu traneksamowego, który redukuje liczne zmiany pigmentacyjnego podłożu naczyniowym i towarzyszący im stan zapalny, zapewniając przy tym wysoką tolerancję w trakcie terapii. Kuracja zapobiega powstawaniu pozapalnych zmian pigmentacyjnych pojawiających się często jako efekt agresywnych zabiegów kosmetycznych i medycyny estetycznej.

 

Kwas traneksamowy – wykazuje synergiczne działanie na keratynocyty, hamuje uwalnianie substancji stymulujących melanocyty (komórki, które wytwarzają melaninę czyli barwnik w skórze) oraz redukuje uwalnianie prostaglandyn (PG) i endoteliny (ET-1) czynników wpływających na naczynka krwionośne i indukujących stan zapalny.

 

Po zastosowaniu kuracji Tranex zauważysz :

  • redukcję nadmiernego unaczynienia charakterystyczne dla nawracających przebarwień, takich jak melasma
  • zahamowany proces zapalny, który pojawia się w wyniku szkodliwych czynników zewnętrznych, a także po zabiegach kosmetyczno-medycznych (zabiegi laserowe, fotodepilacja) lub który towarzyszy zmianom skórnym np.: zmiany potrądzikowe, blizny.
  • Skutecznie uregulowane procesy melanogenezy poprzez redukowanie aktywności i ilości tyrozynazy.

 

Modułowa terapia Tranex.

Modułowa terapia Tranex pozwala na łącznie różnych metod w zależności od pożądanego stopnia depigmentacji. W trakcie zabiegu stosujemy Melanostop Tranex to unikatowe połączenie czterech kwasów: kwasu azelainowego, rezorcyny, kwasu fitowego oraz kwasu traneksamowego. Depigmentująca formuła peelingu przyspiesza proces odnowy naskórka poprzez redukcję nagromadzonej melaniny w wierzchnich warstwach skóry, a także redukuję unaczynienie i hamuje stan zapalny. Widocznie ujednolica koloryt skóry i rozświetla ją.

Aby przebarwienia rozjaśnić skuteczniej punktowo aplikujemy peeling Melanoplus z kwasem TCA, kojowym i ferulowym. Takie połączenie jeszcze intensywniej niweluje zminy pigmentacyjne: przebarwienia pozapalne, znamiona barwnikowe, melazma, piegi, plamy posłoneczne lun po kuracji hormonami.

Kolejny etap to podanie śródskórnie koktajlu regulującego produkcję melaniny i redukującego jej ilość w komórkach naskórka. Koktajl depigmentujący C.prof 210 zawiera również substancje antyoksydacyjne, które regulują nadprodukcję melaniny. Koktajl ten wprowadzany za pomocą Dermorollera o długości igiełek 0,6mm.

Zabieg kończymy wyciszającą maską w płacie.

 

Kuracja Tranex, to również pielęgnacja domowa. Bo, jak wiadomo o każdą skórę należy dbać, a zwłaszcza o skórę naczyniową i skłonną do przebarwień.

 

Zalecamy stosować w domu:

  • Melan tranex koncentrat depigmentujący do stosowania na noc
  • Melan tranex żel-krem depigmentujący do stosowania na dzień
  • Mesoprotech melan 130+ najwyższa ochrona przeciwsłoneczna