Collagenique - Kolagen z głębin morza

CollageniqueKolagen w organizmie człowieka jest powszechnie występującym białkiem strukturalnym. Występuje między innymi w skórze, kościach, ścięgnach, wątrobie, nerkach, sercu, płucach, rogówce oka, błonach, naczyniach włosowatych.

Kolagen ma właściwości „klejorodne". Pełni funkcje podporowe, jest czynnikiem kontrolującym rozmieszczenie sił wewnętrznych i zewnętrznych działających na nasz organizm.

 

 

 

 

Bezcenne białko, czyli kolagen.

Wszyscy doskonale wiemy jak bezcenny dla naszej skóry jest kloagen. To białko, które jest jednym z głównych składników tkanki łącznej i stanowi ok. 30% białek w naszym organizmie. Odpowiedzialne jest ono za sprężystość, jędrność, nawilżenie skóry, a także za nieustającą odnowę komórek. Już po 25-tym roku życia rozpoczyna się nieuchronny i nieodwracalny proces stopniowego zanikania kolagenu (średnio 1% rocznie). Przyczyną tego zjawiska jest malejąca aktywność fibroblastów, które niestety nie są w stanie uzupełniać deficytu "białka młodości", spowodowanego niekorzystnym działaniem enzymów starzeniowych. Prowadzi to do zapadania się rusztowania kolagenowo-elastycznego, co widoczne jest jako "kurze łapki", zmarszczki i bruzdy.

Ze względu na to, że kolagen to jeden z najbardziej cenionych składników stosowanych w kosmetyce, nie mogło zabraknąć go w naszej ofercie zabiegowej.

Collagenique - zabieg kolagenowy regenerujący i nawilżający skórę oparty na rewelacyjnych składnikach anti-age takich jak:

- HYDRO-MARINE COLLAGEN - to aktywny biologicznie koncentrat kolagenu morskiego, który jest bogatym źródłem peptydów i aminokwasów. Doskonale nawilża i zmniejsza widoczność zmarszczek.

- HYDROAVENA HPO LQ zmikronizowane oligopeptydy z owsa, które dzięki możliwości wnikania w głąb warstwy skóry wiążą wilgoć, a tym samym ujędrniając i wygładzają.

- STEROCARE PH - wyciąg z kwiatów koniczyny czerownej bogatej w izoflawony, które posiadają aktywność estrogenową, przeciwzapalną i antyoksydacyjną oraz stymulują syntezę kolagenu i elastyny.

- BIO PROTEINOL PF - wyciąg z łożyska (placenta) bogaty w ogromną ilość składników odżywczych takich jak: aminokwasy, witaminy, kwas foliowy, biotynę, enzymy, oligoelementy. Placenta poprawia metabolizm skóry i zwiększa ukrweinie tkanek.

- ARGILERINA - to peptyd posiadający właściwości dermoodprężające, czyli rozluźniające napięcie mięśni, tym samym zapobiega powstawaniu zmarszczek mimicznych oraz wygładza skórę wykazując efekt "botulin-like". Ponadto pobudza komórki skóry do produkcji kolagenu.

 

Efekty po zabiegu Collagenique:

  • napięcie i ujędrnienie skóry
  • intensywne nawilżenie
  • wzmocnienie i uszczelnienie naczyń krwionośnych
  • rozjaśnienie skóry
  • wygładzenie nierówności skóry.