Reverso - Poznaj magię działania najsilniejszych antyoksydantów

Skóra alipidowa, a na dodatek sucha i zwiotczała jest bardzo podatna na przedwczesne starzenie się. Dzieję się tak w związku ze spadkiem ilości komponentów lipidowych w płaszczu hydrolipidowym skóry, który przede wszystkim działa jako bariera ochronna i nie pozwala na odwodnienie. Ze względu na niski poziom nawilżenia, taka skóra ma również skłonność do pękania, łuszczenia się i swędzenia. Theo Marvee stworzyło linię dla skóry alipidowej, której składniki wprowadzają właściwy balans warstwy hydrolipidowej, czyniąc skórę odżywioną i miękką.

 

 Lipidy chronią Twoją skórę.

Produkty wchodzące w skład tej linii mają podobne składniki do lipidów, dzięki czemu mogą bez przeszkód dyfundować do głębszych warstw, przywracając skórze jej funkcje ochronne i związane z utrzymaniem balansu hydro-lipidowego.

Aby utrzymać barierę hydrolipidową na optymalnym poziomie niezbędne jest zaopatrzenie jej w wysoce odżywcze składniki, czyli Resweratrol i Astaksantynę.

Resweratrol – jeden z najsilniejszych antyoksydantów, który hamuje działanie rolnych rodników, stymuluje produkcję glikozaminokwasów, kolagenu i elastyny oraz działa przeciwzapalnie, łagodząco, przyspiesza procesy gojenia i regeneracji. Zwiększa także naturalne zdolności ochronne skóry związane z przeciwdziałaniem negatywnym skutkom promieniowania UVB. Najlepszym źródłem trans-resweratrolu są skórki czarnej odmiany winogron, ale znajdziemy go również w borówkach, żurawinie, czy w ekstrakcie z rdestu. Lista zalet resweratrolu jest niesamowicie długa a otwiera ją opóźnianie procesów starzenia się komórek, co sprzyja zatrzymaniu młodości.

Astaksantyna – kerotenoidowy barwnik roślinny, pozyskiwany z alg Haematococcus Pluvialis. Jest antyoksydantem 500 razy mocniejszym od witaminy E i 60 razy mocniejszy niż witamina C. Nadaje on charakterystyczny różowy kolor, m. in. krewetkom, krabom czy łososiom. Składnik ten przede wszystkim przyspiesza odnowę komórkową skóry oraz chroni przed uszkodzeniami oksydacyjnymi, które są główną przyczyną starzenia się skóry. Astaksantyna redukuje również przebarwienia i stanowi naturalny filtr słoneczny oraz poprawia znacznie poziom nawilżenia i elastyczności skóry.