Acne Logique - Tradycyjna metoda usuwania zaskórników

Oczyszczanie dla cery tłustej i zanieczyszczonej. Skóra tłusta i mieszana zazwyczaj jest usiana zaskórnikami różnej wielkości, niekiedy pojawiają się większe grudki, powierzchnia skóry jest porowata i błyszcząca. Pielęgnacja takiej cery jest trudna i wymaga systematyczności.

Prócz codziennej higieny pomocny jest zabieg oczyszczania w gabinecie kosmetycznym.  Podczas zabiegu nie tylko usuwamy istniejące zaskórniki lecz również zapobiegamy ich nawrotowi.

Przystępując do zabiegu na cerze nie powinny występować stany zapalne, ani krostki z płynem ropowiczym, przeciwwskazaniem jest również aktywna opryszczka.

Skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona i podrażniona ale po kilku godzinach staje się gładka i matowa. Użyte preparaty i urządzenie z prądem D'arsonwola zmniejszają ilość bakterii na skórze oraz dezynfekują ją. Dlatego stan cery znacznie się poprawia, zmniejsza się ilość krostek i grudek, cera jest jasna, zdrowsza i matowa.

Częstotliwość zabiegu dostosowuje się do potrzeb skóry. Zabieg tego rodzaju wykonujemy dość rzadko, zazwyczaj sezonowo czyli na wiosnę i na jesieni.

Dla cery tłustej polecamy również zabiegi z kwasami owocowymi i mikrodermabrazję.

Jeśli chcesz aby twoje plecy i ramiona były gładkie, zabieg możemy wykonać również na tej okolicy. Przebieg zabiegu jest identyczny: na początku wykonujemy peeling, rozpulchniamy skórę ciepłą parą w połączeniu z maską ułatwiającą oczyszcznie. Po usunięciu zaskórników dezynfekujemy skórę prądem D'arsonwala, aplikujemy serum antybakteryjne i ściągającą maskę. Zabieg kończymy nakładając krem matujący.